Takka figúrka

Takka figúrka je miniatúra bez pretvárky. Je inšpirovaná prirodzenými ľuďmi a nesie myšlienku „taký, aký som“. Figúrka má slovenské DNA, pretože je v nej zakódovaný štátny znak, ale svoju živú kópiu si nájde na celej zemeguli.

Drevená figúrka je vtipnou podobizňou svojho majiteľa v domácnosti. Jej pohlavie, výzor a oblečenie si zvolí majiteľ sám, alebo jeho rodina či priatelia. Medzi oblečením však nenájdu drahé manažérske obleky, biele plášte, ani značkové šaty, ale autentické tielka, tepláky, župany či slipy. Vybrať si môžu z rôznych účesov, ktoré sa pri pánskej figúrke kombinujú s bradou, fúzmi, alebo strniskom. Páni, ktorí radi odhaľujú svoje mužné chĺpky na hrudi, nájdu aj takýto model figúrky. Nespútané ženy, ktoré neskrývajú svoju ženskosť, nechajú figúrku tak, ako by ich príroda stvorila. Súčasťou dámskej figúrky môže byť aj bábätko Takka junior, ktoré sa jednoducho nasunie na brucho postavičky.

Takka figúrka sa nehanbí ani za okuliare, prvoplánové tetovanie, čelenky alebo znamienka, pretože je taká, aká naozaj je.

 

Prečo je Takka figúrka bez výrazu tváre a v čiernobielej kombinácii?

Pretože slúži aj ako terapeutická pomôcka určená na terapiu hrou. Dokáže liečiť ľudí s rôznymi formami psychických problémov a pomáha im žiť kvalitnejší život. Má priaznivé psychologické účinky, vytvára príjemné pocity s impulzmi k sebaprijatiu.

Designed by

FURNICOOLTURE in 2021 (Dizertačná práca, Fakulta umení, TUKE).

pozri
SK